Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług - korzystanie z serwisu oznacza ich akceptację. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
CaloscGora

Artykuły, testy i porady - świat drukarek
Ogłoszenia Różne - Polska

 • Dodano:
  2015-10-29
  Cena:
  1 zł
  Miejsce:
  Polska

  Uprzejmie prosimy - przy kontakcie powołaj się na serwis Gdyniak.pl

  Telefon:
  618538882

  HP – kolos który zna cały świat, zapoczątkowali ją dwoje studentów z uniwersytetu Stanford. Ciężko w to dzisiaj uwierzyć, ale początek firmy miał miejsce w garażu jednego z założycieli, w mieście Palo Alto w Kalifornii. Pierwszą rzeczą od której zaczęła się ta historia był oscylator dźwiękowy. Na rynku były już podobne produkty aczkolwiek w tym modelu (model 200A) użyto żarówki jako rezystora. Przez co cena za ich produkt wynosiła ok 51 dolary za sztukę, gdzie przeciętna cena konkurencji wynosiła ok 205 dolary. Firma pozyskała ważnego klienta, był nim Walt Disney, który dokonał zakupu na testy osiem sztuk.
  W pierwszych latach firma zajmowała się głównie produkcją przyrządów elektronicznych, specjalizacją był sprzęt najwyższej klasy w dziedzinie pomiarowej. Z taśm produkcyjnych zjeżdżały takie produkty jak: woltomierze, oscyloskopy, analizatory widma itp. Firma HP opracowała wiele śmiałych rozwiązań, na które otrzymali patenty. Przedsiębiorstwo bardzo dobrze działało, co chwile otwierano nowe osobne oddziały produkujące. wytwarzano między innymi ekwipunek elektroniczny medyczny w tym kardiomonitory, elektrokardiografy i inne podobne urządzenia, sprzęt pomiarowy i analityczny czyli spektrometry gazowe, cieczowe i masowe. Z pewnością własny sukces zawdzięczają dobrej sieci handlowej, dzięki której nabywcami ich towaru były najogromniejsze firmy takie jak NASA czy DARPA.
  Ich dużym sukcesem w latach początkowych firmy jest uznanie firmy HP przez magazyn Wired za wynalazcę pierwszego komputera na świecie. Miało to miejsce w 1968 roku, w zasadzie urządzenie to przypominało bardziej kalkulator niż komputer, niemniej jednak dokonanie pozostało zapamiętane do dnia dzisiejszego. www.tonerytuszedrukarki.pl


Reklama
 

Anonse w Gdyni

Bezpłatny serwis ogłoszeniowy

Gdyniak.pl - witamy

Ogłoszenia Gdynia

 
CaloscDol