Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług - korzystanie z serwisu oznacza ich akceptację. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
CaloscGora

Drukarki 3D, akcesoria i filamenty
Ogłoszenia Różne - Polska

 • Dodano:
  2015-11-20
  Cena:
  1 zł
  Miejsce:
  Polska

  Uprzejmie prosimy - przy kontakcie powołaj się na serwis Gdyniak.pl

  Telefon:
  618538885

  Właśnie pojawił się dodatkowy mocny gracz, tym razem jest to firma Ricoh, która zaprezentowała innowacyjną drukarkę 3D, drukującą w technologii SLS.

  Ten japoński olbrzym zajmuje się, w głównej mierze innymi urządzeniami 2D, kamerami, co w znaczący sposób ułatwia im wejście w nową specjalizację. Doświadczenie nabyte na rynku a także spore zdolności finansowe powodują, że starcie na tym polu dopiero się rozpoczyna. Badania nad technologią 3D zaczęte zostały już rok wcześniej. Do życia została powołana nowa jednostka Additive Manufacturing Business. Cały czas jednostka ta proponowała drukarki 3D różnych producentów, świadczyła usługi konsultacyjne plus wdrożeniowe. Dopiero ostatnio odkryto, iż zajmowali się dodatkowo produkcją autorskiej machiny 3D. Ich pierwszym prototypem jest właśnie model AM S5500P, urządzenie drukujące w technice 3D korzystające nie tylko ze znanego do tej pory standardowego proszku PA11 i PA12, ale również z proszku PA6 i polipropylenem  (czyli tworzywem, które ma doskonałą wytrzymałość chemiczną oraz śladową absorpcje wody). Okazała platforma robocza 550 x 550 x 500 daje spore możliwości, wskutek takiemu połączeniu Ricoh może drukować bardzo złożone i ruchome modele.
  Wprawdzie znaczne pole robocze na rynku mają w tym momencie podobne firmy, jednak możliwość druku z użyciem polipropylenu daje znaczną przewagę nad innymi. www.printers3d.pl


Reklama
 

Anonse w Gdyni

Bezpłatny serwis ogłoszeniowy

Gdyniak.pl - witamy

Ogłoszenia Gdynia

 
CaloscDol